.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Scores and Schedules

  • SCORES and SCHEDULES 10-22

    Scores

    Football

    Friday

    Central 66, Bardstown 0

    Campbellsville 50, Bethlehem 21

    Oldham Co. 42, Nelson Co. 7

    Waggener 27, Thomas Nelson 25

     

    Boys’ Soccer

    Monday

    5th Region tournament

    at Elizabethtown

    Nelson Co. 3, Marion Co. 0

    North Hardin 3, Taylor Co. 0

     

    Wednesday

    5th Region tournament

    at Elizabethtown

  • SCORES and SCHEDULES 10-19

    Scores

    Football

    Friday

    Central 66, Bardstown 0

    Campbellsville 50, Bethlehem 21

    Oldham Co. 42, Nelson Co. 7

    Waggener 27, Thomas Nelson 25

     

    Boys’ Soccer

    Monday

    5th Region tournament

    at Elizabethtown

    Nelson Co. 3, Marion Co. 0

    North Hardin 3, Taylor Co. 0

     

    Wednesday

    5th Region tournament

    at Elizabethtown

  • SCORES and SCHEDULES 10-13

    Scores

    Football

    Friday

    Henry Co. 40, Bardstown 31

    Bethlehem 42, Caverna 8

    North Bullitt 53, Nelson Co. 7

     

    Boys’ Soccer

    Wednesday

    19th District tournament

    at Thomas Nelson

    Bethlehem 2, Bardstown 1

    Nelson Co. 6, Thomas Nelson 2

     

    Thursday

    19th District Championship

    at Thomas Nelson

    Bethlehem 1, Nelson Co. 0 (shootout)

  • SCORES and SCHEDULES 10-8

    Scores

    Football

    Friday

    Henry Co. 40, Bardstown 31

    Bethlehem 42, Caverna 8

    North Bullitt 53, Nelson Co. 7

     

    Boys’ Soccer

    Monday

    Bardstown 6, Hart Co. 2

     

    Tuesday

    Bardstown 5, Bethlehem 2

    Nelson Co. 4, Fort Knox 2

    John Hardin 9, Thomas Nelson 2

     

    Wednesday

    Bardstown 4, Spencer Co. 0

     

    Thursday

  • SCORES and SCHEDULES 10-6

    Scores

    Football

    Friday

    Waggener 56, Bardstown 13

    LaRue Co. 40, Bethlehem 0

    South Oldham 63, Nelson Co. 0

    Thomas Nelson 21, Henry Co. 20

     

    Boys’ Soccer

    Saturday

    Bardstown 8, LaRue Co. 1

    Monday

    Bardstown 6, Hart Co. 2

     

    Tuesday

    Bardstown 5, Bethlehem 2

    Nelson Co. 4, Fort Knox 2

    John Hardin 9, Thomas Nelson 2

     

  • SCORES and SCHEDULES 10-4

    Scores

    Football

    Friday

    Waggener 56, Bardstown 13

    LaRue Co. 40, Bethlehem 0

    South Oldham 63, Nelson Co. 0

    Thomas Nelson 21, Henry Co. 20

     

    Boys’ Soccer

    Thursday

    North Hardin 6, Bardstown 2

    Nelson Co. 2, Marion Co. 1

     

    Saturday

    Bardstown 8, LaRue Co. 1

     

    Monday

    Bardstown 6, Hart Co. 2

     

    Tuesday

  • SCORES and SCHEDULES 10-1

    Scores

    Football

    Friday

    Waggener 56, Bardstown 13

    LaRue Co. 40, Bethlehem 0

    South Oldham 63, Nelson Co. 0

    Thomas Nelson 21, Henry Co. 20

     

    Boys’ Soccer

    Tuesday

    Bardstown 3, Nelson Co. 0

    Boyle Co. 10, Bethlehem 0

    Taylor Co. 11, Thomas Nelson 1

     

    Wednesday

    DeSales 4, Thomas Nelson 2

     

    Thursday

  • SCORES and SCHEDULES 9-29

    Scores

    Football

    Friday

    Bardstown 20, Thomas Nelson 14

    Bullitt East 65, Nelson Co. 12

     

    Boys’ Soccer

    Saturday

    Bardstown 5, Thomas Nelson 1

     

    Tuesday

    Bardstown 3, Nelson Co. 0

    Boyle Co. 10, Bethlehem 0

    Taylor Co. 11, Thomas Nelson 1

     

    Wednesday

    DeSales 4, Thomas Nelson 2

     

    Thursday

  • SCORES and SCHEDULES 9-27

    Scores

    Football

    Friday

    Bardstown 20, Thomas Nelson 14

    Bullitt East 65, Nelson Co. 12

     

    Boys’ Soccer

    Thursday

    Nelson Co. 4, Bethlehem 0

    Thomas Nelson 11, LaRue Co. 1

     

    Saturday

    Bardstown 5, Thomas Nelson 1

     

    Tuesday

    Bardstown 3, Nelson Co. 0

    Boyle Co. 10, Bethlehem 0

    Taylor Co. 11, Thomas Nelson 1

     

  • SCORES AND SCHEDULES 9-24

    Scores
    Football
    Friday
    Bardstown 20, Thomas Nelson 14
    Bullitt East 65, Nelson Co. 12

    Boys’ Soccer
    Monday
    Bethlehem 2, Spencer Co. 2

    Tuesday
    Meade Co. 2, Bardstown 0
    Nelson Co. 4, Thomas Nelson 1

    Thursday
    Nelson Co. 4, Bethlehem 0
    Thomas Nelson 11, LaRue Co. 1

    Saturday
    Bardstown 5, Thomas Nelson 1

    Girls’ Soccer
    Monday